• Kavitasyon

Kavitasyon, bölgesel incelme ve selülit tedavisi olan ağrısız, acısız bir işlemdir. Kavitasyonda temel tedavi mekanizması masaj gibi uygulanan ultrasonik dalgalardır. Özel kavitasyon cihazı ile var olan probleme yönelik olarak en uygun derecede ve seans sayısında uygulanan kavitasyon ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde mutlaka incelme elde edilir.

Kavitasyon,

  • Göbek, karın üzeri
  • Sırt
  • Bel çevresi
  • Bacaklar
  • Kollar
  • Yan yağlar gibi bölgelerde uygulanabilir.

Kavitasyon yapılacak olan alanının kuru ve temiz olması önemlidir. Ardından hasta işlem için hazırlanır ve uzman kişi tarafından doktor kontrolünde işlem başlatılır. Uzman kişinin ön gördüğü şekilde ultrason dalgaları yağ dokuları hedeflenerek verilirken, cihaz başlığı ten üzerinden ayırılmadan hareket ettirilir ve masaj gibi bir hareket uygulanır.

Kavitasyon Nasıl Bir Etki ile Zayıflatır?

Kavitasyon işleminde ultrason dalgaları yağ dokularına odaklıdır. Yağ dokularına baskı yapan ultrasonik dalgalar, yağların zarlarını deforme eder, bu baskıya dayanamayan yağlar deforme olan yağ dokusu zarını patlatır ve yağlar bu şekilde birden bire serbest kalarak sıvılaşma fırsatı bulur. Sıvılaşan yağlar metabolizma hızı ve faaliyetlerine orantılı olarak vücuttan atılır. Bu şekilde zayıflama elde edilir.

Bu nedenle kavitasyon tedavisi gören kişilerin dengeli beslenmesi ve bol bol su, mineralli sıvılar tüketmesi önerilir.

Kavitasyon Avantajlı Bir İşlem midir?

Elbette. Çünkü yağlar önce işlenir ve sonra zaman içinde atılır. Bunun yanı sıra kavitasyonda, işlem esnasında masaj etkisi de yaratılır. Bu çift etki ile kavitasyonda zayıflamanın yanı sıra sıkılaşma ve kollajen üretimi de sağlanır. Bu da cilt güzelliğini destekler. Kısacası kavitasyon oldukça avantajlı bir işlemdir.

Kavitasyon Kimlere Yapılabilir?

Bu işlem bölgesel kilo ve selülit problemi olan kişilerde uygundur. Eğer kilo probleminiz lokal değil ise söz konusu işlem yetersiz kalabilir. Bunun yanı sıra işleme sağlık ve hormonal açılardan da uygunluk sağlamak gerekir. Bu konu hakkındaki bilgileri uzmanlardan edinebilirsiniz.