• Makyaj

Makyaj var olan görüntüdeki estetik olmayan ya da dengesiz olan unsurları doğal şekilde kamufle edip daha güzel bir duruş için yapılan kozmetik bir illüzyondur.

Makyaj, çeşitli kozmetik ürünler kullanılarak yapılan, her geçen gün yeni bir ürün ve uygulama modasının izlendiği bir alandır.

Makyajda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Makyajda dikkat edilmesi gereken şey ideal ve doğru makyaj yapmaktır. Bunun yanı sıra kullanılacak olan ürünler, ürünlerin kalitesi, cilt tipine uygun içerikte olması, olabildiğince anti-aging ve doğal içeriğe sahip olması çok önemlidir. Bunun yanı sıra cildin makyaja hazırlanması, makyaj altı bazın uygun yapılması makyajda dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.

Doğru ve İdeal Makyaj İçin Gerekenler Nelerdir?

Doğru ve ideal makyaj kişinin yüz tipine, yaşına, ten, göz, saç rengine uygun olan ve kusurları kamufle etmeye yönelik olan makyajdır. Önemli olan makyaj altı bazı olarak cildi dengeli nemlendirmek, ten makyajını yüz hatlarını ortaya çıkartacak şekilde gölgelendirme tekniği kullanarak yapmak yüz tipine uygun uygulama yapmaktır. Yuvarlak hatlı yüzlerde daha zayıf bir görüntü, uzun ve zayıf yüzlerde daha ışıklı bir görüntü gibi hedefler belirlenirse ideal makyaj için ilk plan yapılmış olur. Bu konu el becerisi ve uzmanlık gerektiren doğru renk kombinasyonu isteyen bir konudur.

Makyaj işlemleri, medikal makyaj yani kalıcı makyaj ile pratikleştirilebilir. Kalıcı makyaj ile kaş, göz ve dudaklarda yaratılan kusursuz görüntü sadece ten makyajı ile kısa sürede sizi bambaşka bir görüntüye taşıyabilir.

Merkezimizde makyaj talep ettiğiniz özel günler ve günlük makyajlar için kaliteli ve cilt tipine uygun olan ürünler ile yüz tipi, kıyafet, saç-göz rengi gibi bir çok detay tahlil edilerek makyaj uygulaması yapılmaktadır. Yapılan makyajın bozulmaması için koruma uygulaması yapılan makyajlar ile kusurları kamufle ederek doğal ve kusursuz görünmek için bize başvurabilirsiniz.